Wiele osób decydujących się na suplementację zastanawia się co wybrać – spirulina tabletki czy w proszku? Odpowiedź nie jest skomplikowana – formę spiruliny wybieramy na podstawie preferencji smakowych oraz użytkowych, a także w zależności od celu, który zamierzamy osiągnąć.

Spirulina tabletki czy w proszku

Spirulina tabletki

Zacznijmy od omówienia tabletek. Przede wszystkim kupując spirulinę powinniśmy zwrócić uwagę na jakość tabletek. Powinny one mieć ciemno-zielony lub niebiesko-zielony kolor. Nie mogą zawierać wypełniaczy lub innego rodzaju dodatków, które widoczne są na powierzchni tabletki pod postacią białych grudek. Tabletki powinny być wolne od wszelkiego rodzaju plamek, plam czy przebarwień.

Najważniejsze, aby skład tabletki nie zawierał żadnych wypełniaczy. Jeśli tabletka ma masę 400 mg, to powinna zawierać 400 mg spiruliny.

Przechowywanie spiruliny w tabletkach

Tabletki należy przechowywać w ciemnym, chłodnym i suchym miejscu, aby ograniczyć szkodliwy wpływ światła i powietrza.

Jak dawkować spirulinę w tabletkach?

Suplmenty diety, w tym spirulina tabletki, powinny być dawkowane wg zaleceń producenta. Można je z łatwością znaleźć na etykiecie opakowania produktu.

Mogą mieć jednak miejsce sytuacje, kiedy potrzebna jest większa dawka. Wtedy często osoby zażywające spirulinę przyjmują do 20 tabletek, aby zwiększyć jej terapeutyczne działanie.

Spirulina w proszku

Tak jak w przypadku tabletek, 100%  czysta spirulina w proszku jest ciemno-zielona lub niebiesko-zielona i nie powinna mieć żadnych dodatków, wypełniaczy czy kolorowych plam.

Przechowywanie spiruliny w proszku

Spirulinę w proszku przetrzymuje się również w szczelnym opakowaniu, chłodnym i suchym miejscu.

Jak dawkować spirulinę w proszku?

Zalecana dawka początkowo wynosi 1/2 łyżeczki, którą z czasem zwiększa się do 1 łyżeczki. Jednak wiele osób przyjmuje nawet 2 łyżeczki lub więcej, aby odczuć lepsze efekty.

Przykładowy sposób przygotowania spiruliny w proszku

Spirulinę w proszku można użyć na kilka sposobów.

  1. Dodaj powoli proszek do wody lub soku podczas nieustannego mieszania przy pomocy miksera lub blendera.
  2. Posyp sałatkę, zupę lub makaron spiruliną w proszku. To dobry sposób, aby urozmaicić jedzenie w dodatkowe składniki odżywcze.

Na poniższym filmie można zobaczyć jeszcze inne zastosowanie proszku – maseczki ze spiruliny:

Spirulina tabletki czy w proszku?

Chociaż spirulina w tych dwóch postaciach dostarcza takich samych korzyści, to przyjęcie tabletek powoduję, że dopiero po około godzinie (po rozpuszczeniu) dostaną się do krwiobiegu  po rozpuszczeniu. Jeżeli oczekujesz szybkiego wniknięcia do organizmu to spiruliny w proszku będzie lepszą opcją. Spirulina w proszku działa szybciej, np. gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy.

Sprawdzi się lepiej, ponieważ wymieszana z wodą i wypita bezpośrednio przed jedzeniem zmniejsza apetyt, a przyjmując tabletki musimy odczekać około godzinę.
Proszek również zyskuje podczas trawienia, ponieważ zaczyna działać praktycznie natychmiast oraz może być dodawany do żywności.

Z drugiej jednak strony tabletki mogą być lepsze głównie dlatego, że niektóre osoby nie lubią smaku proszku spiruliny. Tabletki nie brudzą tak jak to ma miejsce w przypadku proszku. Ponadto są wygodniejsze w użyciu np. w trasie.

Więc czy zdecydujesz się na przyjmowanie spiruliny w postaci proszku czy tabletek, nie ma wątpliwości, że spirulina jest doskonałym wyborem jako suplement utrzymujący nas w zdrowia.

Polecane produkty:
Spirulina w tabletkach bioalgi
Spirulina biolagi to wysokiej jakości alga słodkowodna. Każdy etap, od hodowli aż po dostarczenie gotowego produktu jest pod ścisłą kontrolą. Dodatkowo Spirulina bioalgi została przebadana przez Główny Inspektorat Sanitarny, co potwierdza jej ...
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku bioalgi
Spirulina w proszku zawiera wysokiej jakości witaminy i minerały, a także inne, niezbędne dla organizmu składniki odżywcze. Odpowiednie i ściśle kontrolowane warunki hodowli sprawiają, że są one bardzo dobrze wchłanialne, przez co wykazują właściwości ...
Zobacz tutaj ...