Maseczka ze spiruliny

///Maseczka ze spiruliny

Ze spiruliny w proszku można przygotować maseczkę do twarzy i ciała. Maseczka ze Spiruliny ma działanie odżywcze, a co za tym idzie poprawia kondycję i wygląd skóry. Intensywnie nawilża, poprawia ukrwienie, nadaje skórze elastyczność. Efekt jest widoczny i odczuwalny już po pierwszym użyciu. Ponadto  jest pomocna w redukcji cellulitu, ponieważ składniki w niej zawarte przyspieszają rozkład tłuszczów.

Maseczka ze Spiruliny – przygotowanie

1 łyżeczkę spiruliny mieszamy z wodą mineralną do uzyskania “papki”, odpowiedniej do nałożenia maseczki (gęsta konsystencja). Nakładamy na twarz, szyję oraz dekolt lub skórę w innych częściach ciała. Zmywamy letnią wodą po upływie około 15 minut.

Maseczka ze Spiruliny – korzyści stosowania

– przyśpiesza metabolizm skóry;
– zwiększone tempo metabolizmu skóry powoduje szybsze usuwanie toksyn, zwiększa odnowę komórek i pomaga w  gojeniu się blizn;
– pomaga w walce z trądzikiem zapobiegając przyrostowi bakterii, które go powodują;
– zwiększa elastyczność skóry;
– poprawia wygląd ciemnych kręgów i plamek na skórze;
– zmniejsza pigmentację (przebarwienia) skóry:
– redukuje zmarszczki;
– dostarcza do skóry składniki odżywcze.

Jedyną wadą jest jej zapach, do którego jednak można przywyknąć. Nie czuć go już po nałożeniu na twarz, jednak przy nakładaniu jest on bardzo silny.

Polecane produkty
Autor: |2017-04-27T14:09:53+00:0027 listopada, 2013|Algi, Spirulina|2 komentarze

2 komentarze

  1. HAART 5 października 2016 w 10:54 - Odpowiedz

    Nie znałam, muszę to zmienić 🙂 Pozdrawiam Hania

  2. Natalia 14 marca 2017 w 13:01 - Odpowiedz

    Jak to nie czuć po nałożeniu na twarz? właśnie wczoraj był mój pierwszy kontakt ze spiruliną i siedziałam ze świeczka zapachową przy nosie:) dodatkowo po zmyciu momentami czułam ten zapach. Jednak nie znaczy to, że z niej zrezygnuję 🙂

Zostaw komentarz