Aktualizacja:

Spirulina jest typem algi o charakterze wodnej rośliny, która została uznana za bardzo bogate źródło pożywienia. Od dłuższego już czasu spirulina stosowana jest jako suplement diety.

Jedną z korzyści spiruliny jest to, że jest ona doskonałym źródłem białka roślinnego. Jego poziom jest dużo wyższy niż znaleziony w wołowinie czy rybach.
Dostarcza ona również wiele witamin takich jak na przykład witaminy B12, a także składniki mineralne, jak sód, potas, magnez, żelazo i fosfor.

W swoim składzie spirulina zawiera dodatkowo beta-karoten, który pomaga w ochronie komórek ludzkiego organizmu i kwas gamma-linolenowy (GLA). Kwas ten uznawany jest za bardzo korzystny, ponieważ ma zdolności do obniżania cholesterolu i zapobiega różnego rodzaju chorobom serca.

Jedną z najważniejszych korzyści spiruliny, które zostały udowodnione w badaniach naukowych, jest to, że może pomóc w walce z rakiem i wszelkiego rodzaju chorobach wirusowych. Zostało również udowodnione, że wzmacnia ona układ odpornościowy człowieka, a także pomaga w zwiększaniu poziomu libido u osób, które przyjmują spirulinę.

Jak już wspomniano, korzyści z przyjmowania spiruliny nie są nową wiedzą dla ludzi, ponieważ zostały one potwierdzone i od dawna stosuje się ją jako suplement diety. W związku z tym osoby, które zażywają już spirulinę poznały jej możliwości i wiedzą co może im zaoferować.

Spirulina platensis

Dodatkowo zostało udowodnione, że oprócz wymienionych korzyści, spirulina chroni osoby przed różnego rodzaju infekcjami takimi jak AIDS czy grypy. Zawiera także wiele aminokwasów, uważanych za jedne z najbardziej przydatnych substancji, które mogą pomóc w zapobieganiu różnych chorób serca.

Przyjmując spirulinę będziesz miał pewność, że otrzymasz całkowitą, potrzebną dawkę korzystych substancji zdrowotnych, ponieważ może ona pomóc w zapobieganiu chorób serca, ale również zapobiega depresji czy cukrzycy.

Inną zaletą jest to, że spitulina, tak jak zielona herbata, jest jedną z najbardziej naturalnych substancji anty-aging (ang. anti-aging) – przeciw starzeniu się, które można znaleźć na rynku. U ludzi mających problemy z metabolizmem wystarczy, że zaczną przyjmować spiruline, a  ulegnie on poprawie. Zostanie uregulowany, dzięki czemu możemy osiągnąć pożądaną sylwetkę, schudnąć lub przybrać na masie. Spirulina także ma możliwości wzmacniania zębów i kości, a także polepsza wzrok.
Jak już raz zażyjesz spirulinę, będziesz miał pewność, że otrzymasz wszystkie niezbędne substancje dla osiągnięcia zdrowia.

Korzyści z przyjmowania spiruliny jest naprawdę dużo i każdy z nas może je doświadczyć biorąc suplementy, które zostały wykonane z tych alg. Ważne jest jednak, aby zasięgnąć opinii lekarza przed podjęciem jakichkolwiek suplementów. To jest, aby upewnić się, że nie będą one miały negatywnych skutków ubocznych, ponieważ każdy organizm może inaczej reagować na daną substancję.

Polecane produkty