Spirulina tabletki

Istnieje wiele rodzajów spiruliny w tabletkach. Do najbardziej znanych zaliczamy takie spiruliny jak:

– spirulina platensis;
– spirulina maxima;
– spirulina pacifica (hawajska).

Bardzo ważne jest, aby spirulina, na którą się zdecydujemy została sprawdzona przed dokonaniem zakupu czy pochodzi z renomowanego źródła.

Spirulina platensis

Spirulina platensis  to spirulina słodkowodna, hodowana w wysokogórskich jeziorach. Z tego względu ma bardzo śladowe ilości jodu w swoim składzie w przeciwieństwie do spiruliny pochodzenia morskiego (jak np. spirulina maxima czy spirulina pacifica).
Występuje zazwyczaj w 400 mg tabletkach. Co bardzo ważne, należy zwrócić uwagę na masę jednej tabletki i jej zawartość. Przykładowo, jeżeli masa tabletki wynosi 400 mg i zawiera 400 mg spiruliny platensis to możemy mieć pewność, że nie ma ona w składzie innych wypełniaczy czy niechcianych dodatków.

Należy też zwrócić uwagę gdzie spirulina jest hodowana i czy gospodarstwa posiadają stosowne certyfikaty typu ISO.

Spirulina maxima

Spirulina maxim to rodzaj algi morskiej . Taka spirulina zawiera jod pochodzący ze środowiska w jakim jest hodowana. Jest więc ona bardzo dobra dla osób, które mają zwiększone zapotrzebowanie na ten związek.
Najczęściej spotykana zawartość jednej tabletki to 500 mg. Tutaj również zwracajmy uwagę na masę jednej tabletki, aby była taka sama jak  zawartość spiruliny w tej tabletce. Wtedy mamy pewność, że nie występują w niej dodatki (wypełniacze), których nie powinno być.

Spirulina pacifica (hawajska)

Spirulina pacifica hodowana jest na Hawajach w Kailua Kona w specjalnych basenach wodnych położone bardzo blisko oceanu. Woda używana do produkcji jest mieszanką wody słodkiej i słonej – oceanicznej, która pozyskiwana jest z głębokości 600 metrów.
Tabletki spiruliny pacifica jakie najczęściej spotkamy to 500 mg.

Polecane produkty:
Spirulina w tabletkach bioalgi
Spirulina biolagi to wysokiej jakości alga słodkowodna. Każdy etap, od hodowli aż po dostarczenie gotowego produktu jest pod ścisłą kontrolą. Dodatkowo Spirulina bioalgi została przebadana przez Główny Inspektorat Sanitarny, co potwierdza jej ...
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku bioalgi
Spirulina w proszku zawiera wysokiej jakości witaminy i minerały, a także inne, niezbędne dla organizmu składniki odżywcze. Odpowiednie i ściśle kontrolowane warunki hodowli sprawiają, że są one bardzo dobrze wchłanialne, przez co wykazują właściwości ...
Zobacz tutaj ...